آیا شما کارآفرین هستید؟

Print Friendly, PDF & Email

کارآفرینان یک گروه منحصر به فرد از مردم هستند. آنها نه تنها متفاوت فکر می کنند بلکه آنها متفاوت نیز عمل می کنند. آنها در صفات شخصیتی، عادات و ذهن دارای ایده هایی هستند که میتوانند چیزی را تغییر دهند.. اما فقط به خاطر اینکه شما یک متفکر هستید و یا دارای ایده هستید به این معنا نیست که شما به قطع یک کارآفرین می شوید.
اگر شما همیشه فکر میکردید که یک کارآفرین هستید. میتوانید از چک لیست زیر استفاده نمائید.
شما ممکن است تمام این ویژگی ها یا مهارت ها را نداشته باشید، با این حال اگر برخی از این نشانه ها و عادات را دارید ، این یک شاخص بسیار خوب است که شما آنچه را که لازم است  دارید.

 1. شما عضو یک خانواده ای هستید که نمیتوانند برای دیگران کار کنند: پدر و مادر شما برای خودشان کار کرده اند. اگر چه این هر کارآفرینی ممکن است چنین نباشد ولی پدر و مادر اکثر کارآفرینان برای خودشان کار کرده اند.و کسب و کار خود را داشته اند.
 2. شما از وضع موجود متنفرید:فردی هستید که همیشه سوال میکند  که چرا مردم چیزهایی را انجام می دهند . در صورتی که میشود آن کار را بهتر انجام داد و شما نیز دارید بروی بهتر کردن اوضاع کار میکنید.
 3. شما اعتماد به نفس  زیادی دارید: آیا تا به حال یک کارآفرین که بدبین بوده و یا از خود بی زار است را ملاقات کرده اید؟ پس اگر شما اعتماد به نفس ندارید، چگونه می توانید دیگران را باور کنید؟ اکثر کارآفرینان در مورد همه چیز در اطرافشان بسیار خوش بین هستند.
 4. شما علاقه زیادی دارید:زمان هایی وجود دارد که زمان زیادی را بروی کاری صرف میکنید که آن کار برای شما حتی یک دلار هم نداشته است. این شور و شوق و علاقه است که شما را به ادامه مسیر امیدوار میکند.
 5. شما هیچ جوابی ندارید:یک کارآفرین هرگز ناامید نمیشود. او ادامه میدهد….
 6. شما باید توانایی ایجاد همه چیز از هیچ را داشته باشید.این به خاطر توانایی های شما در اتصال نقاط پازل است.مردم همیشه به سمت افراد دوست داشتنی جذب میشوند و این به خاطر علاقه شما به کسب و کارتان است.
 7. شما زمان قابل توجه ای از وقتتان را به جای همسر ، صرف کارتان میکنید.
 8. شما از دانشگاه ترک تحصل کرده اید ! مثل بیل گیتس، استیو جابز و مارک زوکربرگ
 9. مدام در حال رفت و آمد روزانه به دفتر کار، اتاق خواب و اتاق نشیمن  هستید.
 10. شما همیشه یک کارمند ضعیف و کوچک بوده اید و احتمالا چندین بار از کار اخراج شده اید! نگران نباشید، شما تنها نیستید. من شخصا چندین بار در زندگی از کار اخراج شده ام! برخی چیزها در ژن آدم وجود دارد.هرگز آن را به عنوان نشانه ای برای بد بودن خودتان در نظر نگیرید.
 11. شما همیشه در برابر زور مقاومت میکنید.برای همین است که هیچ وقت کار ثابتی نداشته اید!
 12. شما بر این باورید که بیش از یک تعریف از امنیت شغلی وجود دارد:شما بر این باورید کارتان امن است تا زمانی که کنترل کارها در دست شما باشد شما تونایی این را دارید در صورت بروز هرگونه مشکل در زندگی آن را سریع حل کنید.
 13. کمد لباس شما پر است از تک پوش هایی که آرم یا نام شرکتتان بروی آن قرار دارد.
 14. شما همیشه یک ماهیت رقابتی دارید و دوست ندارید بازنده باشید.شما همیشه میتوانید کاری را بهتر انجام دهید.
 15. هروز صبح بعد از بیدار شدن از خواب GitHub (بستری بر مبنای وب جهت توسعه نرم افزارها با مشارکت دیگران) خود را چک میکنید.
 16. شما پولتان را برای هرچیزی که دوست دارید مثل بلیط یک بازی ، کفش و … خرج میکنید به نظر شما چیزهای مهمتر از پول هم وجود دارد.
 17. ایده خود در یک روز تعطیل و یا روزی بدون کار که هیچگونه تداخلی با کار شما نداشته باشد انجام میدهید.
 18. شما از کارافتاده اید ، و هیچ مشکلی با آن ندارید.
 19. شما بیش از ۶۰ ساعت در هفته کار میکنید. ولی دستمزدی که در دوران دبیرستان به صورت پاره وقت میگرفتید بیشتر بود!
 20. شما می خواهید کنترل و فرمان امور شرکت خود را در دست داشته باشید. شما معمولا دوست دارید بروی بیشتر چیزهایی که در شرکت شما انجام میشود نظارت داشته باشید.
 21. شما فرصت ها را همه جا میبینید. برای مثال، در حال قدم زدن در یک ساختمان هستید ولی کنجکاو در مورد ارزش آن هستید.
 22. معتقید کلمه “زدن” همیشه مرتبط با بیس بال نمیباشد.(مثال کسی است که از هر چیزی چند کاربرد ایجاد میکند.)
 23. اگر شما یک تست شخصیتی بدهید با توجه به نتیجه در نهایت شما یک  اصلاح طلب ، شخص هدفمند، خود کنترل و کمال گرا  خواهید بود.
 24. شما همیشه بهترین صندلی را در بهترین نقطه کافی شاپ مورد علاقه تان را به راحتی تشخیص میدهید.
 25. شما فردی منطقی با ایده هایی در مورد چگونگی اصلاح مشکلات در وضعیت کلی هستید.
اشتراک مطلب: