رازهایی درباره موسس علی بابا

Print Friendly, PDF & Email

جک ما، مؤسس شرکت علی‌بابا است. علی‌بابا یک شرکت خرده‌فروش آنلاین چینی است که توانسته جایگاه بسیار خوبی را نه تنها در چین بلکه در سطح بین‌المللی نیز برای خود به دست آورد. در اینجا چند نکته عجیب درباره بنیانگذار این شرکت را با شما در میان می‌گذارم:
۱٫ جک ما دانش‌آموز بسیار ناموفقی بوده است. آنطور که خودش می‌گوید دو بار در دوران ابتدایی، سه بار در دوران متوسطه و دو بار در کالج در امتحانات رد شده است.
۲٫ او در ۱۲ سالگی شروع به یادگیری زبان انگلیسی کرد. برای اینکه بتواند زبان تمرین کند هر روز صبح زود با دوچرخه خود ۴۰ دقیقه پا می‌زد تا به هتلی در هانگژو برود و در آنجا به صورت رایگان لیدر تورهای مسافرتی باشد.
۳٫ جک ما برای پذیرش در دانشگاه هاروارد ۱۰ بار تقاضا داد و هر ۱۰ بار تقاضای او رد شد.
۴٫ پس از آنکه از دانشگاه فارغ‌التحصیل شد برای ۳۰ شغل متفاوت رزومه فرستاد و تمام آنها رد شد. برایش فرقی نمی‌کرد که می‌خواهد چکار کند و به همین دلیل برای سازمان‌های مختلف رزومه خود را فرستاده بود. او حتی در مقطعی قصد داشته افسر پلیس شود.
۵٫ یکی از ۳۰ باری که او رزومه فرستاد، برای فست فود کی اف سی بود. کی اف سی ۲۳ نیرو می‌خواست و جک ما نفر بیست و چهارم بود. بنابراین برای کار کردن در رستوران نیز درخواست او رد شد.
۶٫ او برای اولین بار در سال ۱۹۹۵ با اینترنت آشنا شد. یکی از دوستانش صفحه یاهو را برایش باز کرد و بدین ترتیب جک ما با دنیای وب آشنا گردید.
۷٫ در اولین سفری که به امریکا داشت برای گرفتن قرض یکی از دوستانش به کالیفرنیا رفت. فرد بدهکار او را در خانه‌اش حبس کرد و تهدید کرد اگر سر و صدا کند به او شلیک خواهد کرد.
۸٫ اولین تلاش او در زمینه کارآفرینی با شکست مواجه شد. او قصد داشت در چین کار اینترنتی انجام دهد اما به دلیل آنکه سرعت سروری که در اختیار داشت بسیار پایین بود هر صفحه ای را که می‌خواست باز کند ۳ ساعت به طول می‌انجامید. به همین دلیل تصمیم گرفت قید این کار را بزند و در وزارت تجارت خارجی چین مشغول به کار شود.
۹٫ نام علی بابا از یکی از داستان‌های هزار و یک شب گرفته شده است. ما به این داستان علاقه بسیار زیادی داشت.
۱۰٫ با وجود اینکه شرکت او یکی از پیشرفته‌ترین شرکت‌ها در حوزه تکنولوژی به حساب می‌آید اما وی در مصاحبه‌ای اعلام کرد که اصلاً از تکنولوژی سر در نمی‌آورد و از کامپیوتر شخصی‌اش تنها برای چک کردن ایمیل‌هایش و جستجو در اینترنت استفاده می‌کند.

اشتراک مطلب:

Cheap Yeezy Boost 350 V2 Yecheil The Pisanis are a hockey family as well. Blair/John Nolen intersection: This project is for replacing pavement, curb, gutter, and sidewalk at the intersection of Blair Street and John Nolen Drive. To 6., and amending Section 28.185(7)(b) of the Madison General Ordinances to add a Demolition and Removal standard requiring the Plan Commission to consider the proposed impact of a building relocation on city terrace trees.Cheap Yeezy Boost 350 V2 Sizing Madison residents may also bring their Christmas trees to one of the Streets Division drop off sites. During the deliberations, Nawaz said that an irreversible process of elimination of militants had started. Roof, plumbing, structural, HVAC). He promises that Sony will continue to innovate with the new system allowing fans to enjoy unique experiences.. A key component of our strategic plan is to significantly increase our number of exceptional graduate students, and our commitment to world class research. Pizza Hut is also very popular, and is Adidas Yeezy Boost 350 V2 Blue Tint in the "fine dining" category.