افزایش سئو سایت

۵ روش برای تقویت SEO سایت شما در برابر رقیبان!

Print Friendly, PDF & Email

همانطور که میدانید هر صاحب کسب و کاری تلاش میکند تا وب سایتش رده بندی بهتری در نتایج موتورهای جستجو داشته باشد. اینکار همانند یک مسابقه میباشد و هرکسی که بتواند جلوتر از رقبای خود قرار گیرد بی شک برنده رقابت خواهد بود به همین خاطر برای برنده شدن و در صدر قرار گرفتن شما باید به طور مستمر نسبت به بهبود و بهینه سازی وب سایت خود اقدام نمائید.در ذیل ۵ روش جهت افزایش بهینه سازی سایتتان را از نظر میگذرونیم:

۱- تمرکز بر ایجاد محتوا.

در بازاریابی دیجیتالی باید مدیران سایت ها  مدام به ایجاد محتوا فکر کنند . اینکه ممکن است شما از طریق روشهای مختلف بدنبال جذب بازدیدکننده برای سایت خود باشد درست است  ولی هیچ یک از روش ها مانند اضافه کردن محتوای جدید به سایت برای موتورهای جستجو جذابیت ایجاد نمیکند.با اضافه کردن مطلب جدید به سایت نمایه سازی بیشتری توسط موتورهای جستجو انجام میشود که باعث بالا رفتن رتبه سایت شما در نتایج میشود.پس تولید محتوای جدید برای سایت یک رقابت برد برد میباشد.

۲-  برنامه ریزی  و داشتن استراتژی جهت انتخاب کلمات کلیدی
همانطور که رسیدن به رده های بالای نتایج موتورهای جستجو بسیار سخت میباشد ماندن در رده های بالا سخت تر میباشد چون رقبای شما بیکار نمی نشینند! انتخاب درست کلمات کلیدی میتواند تاثیر بسیار زیادی بروی ترافیک سایت شما داشته باشد.برای اینکار میتوانید از ابزارهای مختلف از جمله گوگل آنالیز و یا برنامه ابزار وب مستر گوگل و سایر ابزارهای مشابه استفاده نمائید.

۳- پیگیری مکرر اخبار SEO.
الگوریتم های SEO  همواره در حال تغییر است. اگر شما قادر باشید با استفاده از تکنیک هایی که برخی الگوریتم های سئو دارند جهشی انجام دهید میتوانید در نتایج طبیعی همیشه در رده های بالا قرار بگیرید.برای اینکار لازم است روزانه اخبار مربوط به موتورهای جستجو را دنبال نمائید در ذیل دو وب سایت جهت مطالعه روزانه اخبار موتورهای جستجو که میتوانید از آنها استفاده نمائید.

http://searchenginewatch.com                    http:// searchengineland.com

۴- نظارت بر backlink (لینک های ورودی)به وب سایت رقبای شما.

شما میبایست مدام نسبت به بررسی سئو سایت رقبای خود اقدام نمائید.چون تمام ترفندهای مهم مربوط به سئو منتشر نمیشود و برخی از صاحبان کسب و کار از طریق بررسی و تست راه های گوناگون به آن میرسند.پس بررسی نحوه ورود بازدیدکنندگان به سایت های رقبا میتواند به شما کمک کند.لینک های ورودی سایت های رقبا میتواند حرف های زیادی برای گفتن داشته باشند برای همین منظور میتوانید از ابزارهای مختلف در اینترنت استفاده نمائید.

۵- نظارت بر فعالیت های SEO در سایت رقبای شما.
اگر هر یک از رقبای شما به طور چشمگیری فعالیت SEO خود را تغییر دهید، شما می توانید به دنبال  یکی از این دو حالت ممکن باشید: آنها ممکن است یک راه جدید برای بهینه سازی صفحات خود پیدا کرده باشند و یا ممکن است نسبت به به روز رسانی صفحات خود بصورت مداوم اقدام مینمایند. در هر صورت هر ایده ای داشته باشند شما میتوانید با الگو گرفتن از آن به بهبود سئو سایت خود اقدام نمائید.یکی از این ابزارهای استفاده از نرم افزار ترافیک تراویس میباشد که اطلاعات مفیدی به شما ارائه میدهد.

اشتراک مطلب: