۵ درسی که هر استارت آپ میتواند از تیم فوتبال آلمان یاد بگیرد.

Print Friendly, PDF & Email

۱) تعیین کردن دقیق شرح وظایف.

تیم آلمان هرگز صحنه را خالی نکرد تیم ها را یکی پس از دیگری ، بازی به بازی و هر مبارزه را با پیروزی  به جلو بردن بدلیل اینکه هر کدام از بازیکنان میدانستند چکاری باید انجام بدهند.هر بازیکن خود را فدای تیم میکند.و هیچ بازیکنی به فکر تکروی نیست.

۲) از رقیبانتان یاد بگیرید.

فرانسه ۱۹۹۸ دارای یک تیم چند ملیتی از بازیکنان بود و توانست به موفقیتی بزرگ برسد.دقیقاً آلمان ۲۰۰۲ نیز یک تیم چند ملیتی از بازیکنانی که ریشه لهستانی، اسپانیایی، ایتالیایی، و آفریقا، داشتند بود و توانست تا فینال برسد.داشتن یک تیم چند ملیتی تنها یادگیری آلمان ها از رقبایشان نبود بلکه زمانی که بزرگترین باشگاه این کشور بایرن مونیخ توانست گواردیولا را به خدمت بگیرد یوآخیم لو سرمربی آلمان ها با زیر نظر گرفتن تیکی تاکا (نوع فوتبالی که توسط گواردیولا در تیم اجرا میشود) توانست مسائل زیادی یاد بگیرد.

یک استارت آپ میبایست با یک چشم به رقبای محلی و جهانی خود نگاه کند بروی آنها تمرکز کند و از آنها یاد بگیرد.

۳) انعطاف پذیری.

“انتشار سریع، انتشار گهگاه ، و تکرار” این کلمات طلایی توصیف بهترین رویکرد نسبت به انتشار یک محصول جدید در هر استارت آپی میباشد. تغییر فرمول و تاکتیک های کسب و کار برای هر استارت آپی برای زنده ماندن حیاتی است.

یوآخیم لو ترکیب تیم خود را بارها تغییر داد تا به ۲۳ بازیکن نهایی برسد.البته به اینجا ختم نشد او بارها با تغییر تاکتیک ، تغییر بازیکنان و تغییر قالب تیم در جام جهانی توانست ۱۱ نفر اصلی خود را انتخاب نماید.

۴) چشمان خود را بروی هدف تان متمرکز کنید.

اگر شما این فرصت را داشتید که در ساختمان فدراسیون فوتبال آلمان قدم میزدید ، خواهید دید که عکس ورزشگاه معروف Maracana در ریو دو ژانیرو که در آن مسابقه نهایی برگزار خواهد شد بروی دیوار آن وجود دارد.تمام افراد تیم آلمان ، بازیکنان، مدیران، حتی پزشکان در حال راه رفتن این عکس را بارها میبینند و آن را تجسم میکنن.

یک استارت آپ میبایست اهداف و اولویت های کلیدی خود را نوشته و به دیوار اطاقش آویزان کند.تا هر لحظه آنها را ببیند و آنها را به یاد داشته باشد.

۵) استفاده از فرصت ها و رسیدن به تمام اهداف خود را با جدیت دنبال کنید

تیم آلمان در نیمه اول توانست ۵ گل بثمر برساند.اما به همین جا ختم نشد و در نیمه دوم نیز دو گل دیگر زدند و اگر بازی بیش از ۹۰ دقیقه بود بیشتر گل میزدند!آنها هرگز نمیگفتند دیگر بس است بلکه میگفتند انتظار از ما بیشتر است پس ادامه میدادند!

یک استارت آپ میبایست بی حد و حصر نترس باشد او باید باور داشته باشد که به اندازه کافی خوب و قوی است و میتواند در برابر رقبا هر چند خیلی بزرگ بایستد و اینقدر به آنها شوت بزنید تا از بالا به پایین بیفتند.

اشتراک مطلب: