آشنایی با Tim Cook | آکادمی مجازی بازاریابی،مرجع بازاریابی نوین

آشنایی با Tim Cook

Print Friendly, PDF & Email

نام: Tim Cook

نام کامل : Timothy D. Cook

تاریخ تولد:  (November 1, 1960 (age 53

تحصیلات: Auburn University, Robertsdale High School

محل تولد : Robertsdale, Alabama

 

 i-am-also-an-apple-shareholder-and-i-have-also-written-a-letter-to-tim-cook

 

تیم کوک مدیرعامل و عضو هیئت مدیره شرکت اپل است. کوک در مارس ۱۹۹۸ قبل از اینکه اپل محصولات بزرگ امروزی را داشته باشد به اپل پیوست و در ۲۴ اوت ۲۰۱۱، بعد از استعفاء استیو جابز رسماً مدیر عامل جدید شرکت اپل شد. نخستین مسئولیت وی مدیریت عملیات «روزانه» به عنوان نایب رییس، در این شرکت بوده‌است. در سال ۲۰۱۲، یک میلیون سهام اپل به او اهدا شد. تیم کوک یکی از مدیران با بالاترین دستمزد در دنیا است. کوک پیش از پیوستن به اپل، نایب رییس بخش مواد شرکت، در کامپک بود و به مدت ۱۲ سال در شرکت اینتل فعالیت می‌کرد. کوک پیش از آن در شرکت اینتلیجنت الکترونیکس به عنوان مدیر ارشد عملیاتی در بخش فروش فعالیت می‌کرد.

در آوریل ۲۰۱۲، تایم، تیم کوک را به عنوان یکی از ۱۰۰ انسان تاثیرگذار در دنیا معرفی کرد.از تیم کوک به عنوان نابغه پشت استیو جابز یاد می‌شود.یکسال بعد از پیوستن کوک به اپل ، این شرکت سودی معادل ۱ میلیارد دلاربیشتر از سال قبل اعلام کرد.کوک دارای مدرک ام‌بی‌ای از دانشگاه دوک و مهندسی صنایع از دانشگاه آوبرن است.طبق نظرسنجی انجام شده توسط گلس‌دور، تیم کوک با کسب امتیاز ۹۷%، محبوب‌ترین مدیر جهان در سال ۲۰۱۲ معرفی شد. کوک در این نظرسنجی بالاتر از افرادی چون لری پیج، اریک اشمیت و لری الیسون قرار گرفت.

تیم کوک به ورزش‌هایی چون کوهنوردی، دوچرخه سواری و ژیمناستیک علاقه دارد. او فعالیت‌هایش را هر روز از ساعت ۴:۳۰ شروع می‌کند.(قابل توجه مدیران ما).تیم کوک همیشه مهمترین تصمیم در زندگی اش را پیوستن به شرکت اپل عنوان کرده است.

FILE USA APPLE STEVE JOBS TIM COOK

 

 

اشتراک مطلب: