استفاده از اکسل در کسب و کار ! | آکادمی مجازی بازاریابی،مرجع بازاریابی نوین

استفاده از اکسل در کسب و کار !

Print Friendly, PDF & Email

موسس GigaOm  ،اوم ملک ، میگوید:”بحث سرمایه گذاری استارتاپ ها فقط بحث ریاضی است.با دانستن این موضوع ، به زودی موسسان زیادی احساس گیجی و پریشانی کمتری را تجربه خواهند کرد.”

اکسل،بله.چون محصول شرکت مایکروسافت است ممکن است مسخره اش کنید.یا ممکن است ریشخند بزنید چون فقط حسابدارها از آن استفاده میکنند.ممکن هم است که اصلا متوجه نشوید که چطور به تاسیس یک کسب و کار نوپا مربوط می شود.

ولی ممکن است اشتباه کنید.اگر که عاشق اکسل نیستید ، همین الان بیخیال تاسیس کسب و کارتان شوید.

دلیل اش بسیار ساده است.به عنوان یک موسس کارشما حساب و کتاب است.R > E.در اینجا نیاز هست که نشان دهید چطور درآمدی که از مشتری کسب می کنید بیشتر از مقدار هزینه ای است که کاربر متحمل می شود.و این را باید به عنوان یک ترازو در نظر بگیرید ، حالا معنی این ترازو ممکن است هرچه باشد.البته که هزینه های دیگری هم وجود دارد اما شما می بایست در مقیاس اندک این را اثبات کنید که درآمدهای شما از هزینه هایتان بیشتر است.

به نظر ساده می آید.اما پیچیدگی این موضوع را درک نخواهید کرد تا وقتی که در مورد صورت حساب ها،جداول چرخش و فرمول های پیچیده ممارست به خرج دهید.این کارهای جادویی را در اکسل می توانید به خوبی انجام دهید.

استارتاپ ها و کسب و کارهای نوپا یک مسئله ریاضی و محاسباتی می باشند و شما به بهترین ابزار برای حل آن نیاز دارید.نام این ابزار اکسل است.امتحان کنید و یک سند صفحه گسترده در گوگل بسازید،ممکن است خوش تان بیاید.چرا X و Y و Z انجام نمی شود؟.این به خاطر این است که در اکسل محاسبه نکردید.

من اصرار میکنم که سریعا اکسل را شروع کنید.فرقی نمی کند که سمت شما چیست، طراح محصول هستید و یا برنامه نویس.شما باید با اکسل کار کرده باشید.استارتاپ ها یک مشکل ریاضی و محاسباتی عظیم هستند و همه چیز درون آن جریان دارد.

اکسل،این بهترین دوست موسسان.اگر که اکسل را دوست ندارید.بیخیال راه انداختن استارتاپ تان شوید.جدی عرض میکنم.

ریاضیات در عین حال و که بسیار سخت است ، فوق العاده نیز می باشد.

در اینجا بحث مربوط به ماهیت کار اکسل است به معنی اینکه اگر به دنیای نرم افزار های آزاد و متن باز علاقه دارید می توانید از نرم افزار LibreOffice Calc استفاده کنید.

منبع سایت کاریا

اشتراک مطلب: