اگر میخواهید کسب و کاری را شروع کنید …

Print Friendly, PDF & Email
قبل از شروع کسب و کار، ابتدا باید نیاز و تقاضا در سطح گسترده ارزیابی و شناسایی شود.

یعنی باید بدانیم مردم به چه کالاها یا خدماتی نیاز دارند یا اینکه در زندگی روزمره با چه مشکلات و چالشهایی روبرو هستند؛ یا اینکه چطور میتوان کیفیت زندگی آنها را از برخی جهات بهبود بخشید. در مجموع اینکه قبل از ورود به هرکسب و کار ی، ابتدا بایستی بدانید با چه انگیزه ای و از چه راهی میخواهید آن را شروع کنید.

برای مثال، اگر قصد دارید رستوران/فست فود راه اندازی کنید، ابتدا باید با ذائقه ی مردم آشنا شوید و بدانید بیشتر چه نوع غذاهایی را میپسندند. خبر خوب اینکه اگر در مرحله ی شناسایی نیاز و تقاضای مردم، حرفه ای و حساب شده عمل کنید، نیمی از راه را درست رفته اید. در غیر این صورت، متأسفانه باید بگویم که بزرگترین و جبران ناپذیرترین اشتباه زندگی تان را مرتکب شده اید. اشتباهی که جبران آن میتواند سخت یا حتی غیرممکن باشد!!!

اکنون که نیاز مردم را به درستی شناسایی کردید، باید بررسی کنید و ببینید کسانی که به دنبال رفع این نیازها هستند، از چه طریقی آن را برطرف میکنند. باید ببینید چگونه و با استفاده از چه روشها و ابزارهایی میتوانید آنها را متقاعد و راضی کنید که محصول یا خدمات شما را بپسندند و حاضر باشند بابت آنها به شما پول پرداخت کنند.

اکنون وقت آن است دست به کار شوید و پروسه ی بازاریابی را شروع کنید! یعنی چه؟ یعنی اینکه تولید مشتریان بالقوه کنید (کسانی که محصول و خدمات شما را بپسندند و برای آشنایی بیشتر با آن یا خرید آن اشتیاق پیدا کنند). باید بررسی کنید و ببینید که چه روش ها و ابزارهایی برای جذب مشتریان بالقوه مناسب تر و مؤثرترند. اینکه کدام شیوه و ابزار تبلیغاتی نتیجه ی سریع تر و بهتری را عایدتان میکند.

تا به این لحظه، روش ها و ابزارهای بازاریابی و جذب مشتری بسیاری طرح ریزی و تدوین شده، اما همه ی آنها نمیتوانند برای کسب و کار شما سودمند و نتیجه بخش باشند. این درست است که همه ی این روشها به سهم خود کلیدی برای موفقیت در بازاریابی و کسب و کار های مختلف هستند، اما تنها چند مورد از آنها بر اساس نوع محصول یا خدمات و شرایط شما میتوانند کار آمد و نتیجه بخش باشند.برای مثال شاید بهترین روش برای جذب مشتری و بازاریابی موفقیت آمیز برای شما، ویزیتوری حضوری یا تلفنی… باشد، و شاید هم از طریق سایت، پیامک یا از طریق رسانه ها یا به واسطه پخش تراکت.

همانطور که مشاهده میکنید دنیایی از روش ها و ابزارهای گوناگون و متنوع وجود دارند که برخی از آنها بسته به نوع کسب و کار، محصول یا خدمات شما، میتوانند مورد استفاده قرار بگیرند. اما به راستی کدام روش و ابزار میتواند شما را با کمترین هزینه و در کوتاه ترین زمان به مقصد و ایده آلی که برای کسب و کار تان تعیین کرده اید برساند؟خب، آیا اکنون که روش و ابزار درست را تشخیص دادیم و شناسایی کردیم، موفقیت مان در کسب و کار تضمین شده است؟ به هیچ وجه!!!

انتخاب روش مناسب مثل انتخاب و تهیه ی خودرو مناسب است. اما در صورتی که نحوه ی رانندگی با این خودرو را ندانید آیا قادر خواهید بود آن را هدایت کنید و به وسیله ی آن خود را به مقصد برسانید؟ بنابراین چاره ای ندارید جز اینکه یا خودتان طرز استفاده و هدایت آن را بدانید یا اینکه از فرد متخصصی که رانندگی و طرز استفاده از این وسیله نقلیه را میداند کمک و مشورت بخواهید. پس صِرفِاً شناسایی و انتخابِ روش نمیتواند ضامن تحقق اهداف تعیین شده باشد و بایستی با اصول آن روش نیز آشنایی کافی داشت.

اکنون به یک دفترچه ی راهنما نیاز دارید که روش استفاده از این خودرو را به شما آموزش دهد، یعنی “برنامه ی فروش”. برای مثال، چنانچه شیوه ی مورد نظر شما برای عرضه ی موفقیت آمیز کالا و خدماتتان، روش فروش تلفنی است، آیا بدون فراگیری اصول این نوع فروش ، راه به جایی خواهید برد؟! مشاور بازاریابی و فروش ، نقش همین فرد متخصص را در انتخاب و تحقق و عملی شدنِ تمام و کمال برنامه های شما ایفا میکند. او قدم به قدم، از مرحله ی شروع مقدمات کسب و کار تا مراحل بازاریابی، فروش و تحقق تمام برنامه های پیش بینی شده، همراه و همگام شما خواهد بود.

بنابراین چنانچه نحوه ی استفاده از ابزار و روش انتخابی تان را ندانید، نباید انتظار داشته باشید مشتریان از خدمات یا کالای شما استقبال کنند و بتوانید به شکلی ایده آل، پول به کسب و کار تان سرازیر کنید. به خاطر داشته باشید که این شما هستید که در قبال نقاط ضعف روش انتخابی تان، ناآگاهی نسبت به آن و بی اطلاعی از اصول و برنامه های مورد نیاز برای تحقق آن مسئولید، نه مشتریان شما!!

خلاصه ی کلام: اینکه اگر میخواهید کسب و کار ی را شروع کنید، ابتدا باید ببینید مردم به چه چیزهایی نیاز دارند. پس از این مرحله، لازم است تشخیص دهید که چگونه و از چه طریقی میتوانید توجه مردم را به بهترین شکل ممکن به سمت کالا یا خدمات تان جلب کنید و به اصطلاح آنها را به پای میز معامله بکشانید. در این مرحله باید بسیار حساب شده عمل کنید، چون هر روشی نمیتواند نتیجه ی مطلوب را برایتان داشته باشد. پس از این مرحله است که باید بتوانید مشتری را متقاعد و قانع کنید که به اصطلاح دست به جیب شود و بابت محصولی که شما با شیوه های مؤثر بازاریابی معرفی کرده اید پول بپردازد. این یعنی آشنایی کافی با مهارتهای فروش موفق. تردید نکنید که با آگاهی از شیوه های مؤثر بازاریابی و فروش و با همراهی دلسوزانه و همه جانبه ی کارشناسان مجرب بازاریابی و فروش ، خواهید توانست تحولات شگرفی را در کیفیت و حجم فروش خود ایجاد کنید و طعم شیرین موفقیت و ثروت را بیش از پیش بچشید و تجربه کنید.

منبع سایت شخصی آقای غفاری

اشتراک مطلب:

Cheap Yeezy Boost 350 V2 Yecheil The Pisanis are a hockey family as well. Blair/John Nolen intersection: This project is for replacing pavement, curb, gutter, and sidewalk at the intersection of Blair Street and John Nolen Drive. To 6., and amending Section 28.185(7)(b) of the Madison General Ordinances to add a Demolition and Removal standard requiring the Plan Commission to consider the proposed impact of a building relocation on city terrace trees.Cheap Yeezy Boost 350 V2 Sizing Madison residents may also bring their Christmas trees to one of the Streets Division drop off sites. During the deliberations, Nawaz said that an irreversible process of elimination of militants had started. Roof, plumbing, structural, HVAC). He promises that Sony will continue to innovate with the new system allowing fans to enjoy unique experiences.. A key component of our strategic plan is to significantly increase our number of exceptional graduate students, and our commitment to world class research. Pizza Hut is also very popular, and is Adidas Yeezy Boost 350 V2 Blue Tint in the "fine dining" category.