پرنفوذترین زنان کارآفرین سال ۲۰۱۴

Print Friendly, PDF & Email

از چهره های جدید گرفته تا میلیاردرهای شناخته شده، کارآفرینان توانستند امسال ۲۰ درصد از زنان بانفوذ سال ۲۰۱۴ را تشکیل دهند. نفوذ آن ها به کسب و کار، رسانه ها و فعالیت های بشردوستانه می رسد، و طی سال گذشته، بسیاری از آن ها از محبوبیت خود میان مردم برای اهداف اجتماعی زیادی استفاده کردند.

این زنان با نفوذ الگوهای مهمی برای ۸.۶ میلیون کسب و کاری هستند که در آمریکا توسط زنان مدیریت می شوند. امری که در زمان بسیار مناسبی اتفاق افتاده زیرا امروزه زنان بیش از هر دوره ی دیگری در مورد دورنمای کسب و کاری خود احساس بهتری دارند. چیزی که این زنان را به برگزیدگان با نفوذی تبدیل کرده است ترکیبی از ریسک ها، پاداش ها و استعدادهایی است که داشته اند، و در راه رسیدن به این مقام مدل های کسب و کاری موفق زیادی را ایجاد کرده اند.

ملیندا گیتس (رتبه ۳)

از زمان تاسیس بنیاد بیل و ملیندا گیتس که با همکاری همسرش رخ داد، ملیندا رقم های بسیار بزرگی را صرف کارهای بشردوستانه کرده است. با بیش از ۳.۴ میلیارد دلار در سال ۲۰۱۲ و حدود ۲۶ میلیارد دلار از سال ۱۹۹۸، کارهای او الهام بخش بسیاری از بشردوستان در سطح جهانی بوده است.

اوپراه وینفری (رتبه ۱۴)

در حالی که هنوز هم از آکادمی رهبری اوپراه وینفری برای دختران در آفریقای شمالی حمایت می کند، وی امسال رشد دو رقمی را برای شبکه ی خود رقم زده است. وی در سال ۲۰۱۳ با کسب درآمدی ۷۷ میلیون دلاری، هنوز بیشتر این رقم را مدیون برنامه ی تلویزیونی خود و شرکت تولیدی هارپو می باشد.

بیونسه ناولز کارتر (رتبه ۱۷)

بیانسه با تفکر «همه ی ما باید فمینیست باشیم» از صدای خود استفاده کرد تا برابری زن و مرد را در سرتاسر دنیا ترویج دهد. او علارغم سال خوبی که در زمینه ی موسیقی تجربه کرد، برند لباس خود یعنی House of Dereon (2004) و shop.beyonce.com (2012) را راه اندازی کرد.

لورین پاول جابز (رتبه ۲۹)

جابز فعالیت های خود را روی آموزش و تاسیس Emerson Collective متمرکز کرده است که به دانش آموزان بی بضاعت برنامه های آموزشی دانشگاهی غیرانتفاعی را ارائه می دهد.

سوفیا ورگارا (رتبه ۳۲)

شرکت Latin World Entertainment که در زمینه ی مدیریت استعداد ها و رسانه فعالیت می کند، در سال گذشته حدود ۳۵ میلیون دلار درآمد کسب کرد. وی همچنین با تاسیس شبکه اجتماعی NuevoWOrld به چهره های آمریکای لاتین کمک کرد تا به نحو بهتری با طرفداران خود ارتباط برقرار کنند.

وو یاجون (رتبه ۴۱)

شرکت معاملات ملکی لانگفور که در پکن واقع بوده و بیش از ۱۰۰۰۰ کارمند دارد، در سال گذشته حدود ۷.۹ میلیارد دلار حجم معامله را تجربه کرد. درامد این شرکت حدود ۵ درصد این مقدار یعنی ۲.۵ میلیارد دلار تخمین زده شده است.

آریانا هافینگتون (رتبه ۵۱)

با رشد فزاینده ی هافینگتون پست، نسخه ی ژاپنی این غول رسانه ای هم امسال رونمایی شد. این رسانه همچنین رشد جهانی خود در کشورهای کانادا، بریتانیا، فرانسه، و ایتالیا را شاهد بوده است.

شر وانگ (رتبه ۵۴)

این روزها وانگ نقش بیشتری را در تلاش برای افزایش فروش HTC از خود نشان می دهد. او به همراه پیتر چو این شرکت را در سال ۱۹۹۷ تاسیس کرد از اولین گوشی این شرکت در سال جاری (HTC One M8) رونمایی کرد.

شکیرا مباراک (رتبه ۵۸)

او که بیشترین تعداد لایک در فیسبوک را دارد، بنیاد Barefoot را تاسیس کرد و هشت مدرسه را برای تحصیلات ابتدایی تاسیس کرد. علاوه بر دوران موفقیت آمیزش در موسیقی، این خواننده ی کلمبیایی به عنوان سفیر یونیسف و همچنین کمیسیون مشورتی رئیس جمهور برای تحصیلات عالی هیسپنیک ها خدمت می کند.

آنگ سان سو کی (رتبه ۶۱)

او دموکراسی را به برمه و میانمار آورد، سرزمین‌هایی که تحت سلطه ی نظامی به سر می بردند و گفته ها حاکی از آن است که می خواهد برای ریاست جمهوری در سال ۲۰۱۵ خود را کاندید کند.

ژانگ خین (رتبه ۶۲)

بعد از تاسیس شرکت معاملات ملکی SOHO China در سال ۱۹۹۵، ژانگ به همراه همسر خود در سال گذشته ارزش شرکت را تا ۴۳ درصد افزایش دادند. شرکت این زوج میلیاردر در اوایل سال ۲۰۱۳ رشدی خیره کننده در سود به میزان ۲۴۲ درصد را از خود نشان داد.

دیان وان فورشتنبرگ (رتبه ۶۸)

طرح های وان فورشتنبرگ امروزه در ۵۵ کشور دنیا به فروش می روند، ولی این میلیاردر همانجا متوقف نشد. ولی به همراه همسر خود یعنی بری دیلر، بنیاد خانوادگی Diller-von Furstenberg را تاسیس کردند، که به سازمان های زیادی کمک مالی می کند.

توری بورچ (رتبه ۷۹)

بورچ از خط تولید لباس معروف خود فراتر رفته،و علاوه بر بانک آمریکا، این میلیاردر علاقه مند به مد و لباس اخیرا شرکت الیزابت استریت کاپیتال را راه اندازی کرد تا به زنان کارآفرین کمک کند تا ساده تر به سرمایه های کم هزینه دسترسی پیدا کنند.

جودی فاکنر (رتبه ۸۴)

فاکنر در محوریت درآمید ۱.۷ میلیارد دلاری شرکت خصوصی پزشکی Epic System قرار دارد. او یکی از ۲۶ زن میلیاردر خودساخته از نگاه مجله ی فوربز است که نرم‌افزار اصلی Epic را در سال ۱۹۷۹ نوشت.

هو شولی (رتبه ۸۷)

او به عنوان رئیس سازمان برتر خبرگذاری مستقل چین یعنی Caixin Media، ترافیک وب خود را در سال گذشته به میزان ۳۷ درصد افزایش داده و در ماه دسامبر ۴۰ درصد رسانه ی خود را به China Media Capital فروخت.

گیزل باندچن (رتبه ۸۹)

علاوه بر منتشر کردن یکی از مجلات پر زرق و برق پرطرفدار، بوندچن مجموعه ای از دمپایی های محبوب را تحت برند ایپانما طراحی می کند. وی همچنین تحت عنوان سفیر حسن نیت برای برنامه ی محیط زیست یونیسف و همچنین اتحاد جنگل های بارانی فعالیت می کند. امسال شرکت برزیلی Hope نخستین فروشگاه Giesel Bundchen Intimates را باز خواهد کرد.

کیران مازومدار شاو (رتبه ۹۲)

مازومدار شاو با تاسیس شرکت بیوکون در سال ۱۹۷۸ به نخستین کارآفرین هندوستان در زمینه ی بیوتکنولوژی تبدیل شد. این شرکت هم اکنون ۶۵۵ میلیون دلار قیمت گذاری شده است. لازم به ذکر است که وی نخستین رئیس هیئت مدیره ی زن در موسسه ی مدیریت بنگالرو هندوستان می باشد.

سارا بلیکلی (رتبه ۹۳)

بلیکلی جوانترین کارآفرین خودساخته ی جهان است و دلیل این موفقیت خط تولید لباس زیرهایش می باشد. وی برند اسپنکس را از یک سرمایه گذاری ۵۰۰۰ دلاری به یک غول تک محصولی با بیش از ۲۵۰ میلیون درآمد سالیانه تبدیل کرد.

ویلی دای (رتبه ۹۷)

تنها هم‌موسس زن در یک شرکت بزرگ تولید کننده ی نیمه رسانا، که در جولای ۲۰۱۳ به مدیریت این شرکت هم رسید. مارول با درآمدی بالغ بر ۳.۴ میلیارد دلار در سال مالی ۲۰۱۳ و رشد ۷ درصدی درآمدها، باعث شد تا دای جایزه ی گولد استیوی را به خاطر زن نمونه ی سال در دنیای فناوری از آن خود کند.

فولورونشو آلاکیجا (رتبه ۹۶)

او ثروتمندترین زن آفریقا است که شرکت خیاطی Supreme Stitches را تاسیس کرد، و با مشتریان برجسته ای مانند مریم باباندیگای ملکه کار می کند. وی صاحب ۶۰ درصد سهام شرکت نفتی فامفا می باشد و برای حمایت از یتیمان و بیوه ها بنیاد Rose of Sharon را تاسیس کرد.

منبع: سایت کاریا

اشتراک مطلب:

Cheap Yeezy Boost 350 V2 Yecheil The Pisanis are a hockey family as well. Blair/John Nolen intersection: This project is for replacing pavement, curb, gutter, and sidewalk at the intersection of Blair Street and John Nolen Drive. To 6., and amending Section 28.185(7)(b) of the Madison General Ordinances to add a Demolition and Removal standard requiring the Plan Commission to consider the proposed impact of a building relocation on city terrace trees.Cheap Yeezy Boost 350 V2 Sizing Madison residents may also bring their Christmas trees to one of the Streets Division drop off sites. During the deliberations, Nawaz said that an irreversible process of elimination of militants had started. Roof, plumbing, structural, HVAC). He promises that Sony will continue to innovate with the new system allowing fans to enjoy unique experiences.. A key component of our strategic plan is to significantly increase our number of exceptional graduate students, and our commitment to world class research. Pizza Hut is also very popular, and is Adidas Yeezy Boost 350 V2 Blue Tint in the "fine dining" category.