آشنایی با Marissa Mayer | آکادمی مجازی بازاریابی،مرجع بازاریابی نوین

آشنایی با Marissa Mayer

Print Friendly, PDF & Email

نام: Marissa Mayer

نام کامل : Marissa Ann Mayer

تاریخ تولد:  (May 30, 1975 (age 39

تحصیلات:Computer Engineer

محل تولد : Wausau, Wisconsin

Newest Innovations In Consumer Technology On Display At 2014 International CES

مریسا مایر  مدیر تجاری و مدیرعامل یاهو! است. او در گذشته برای مدت زیادی از مدیران و سخنگوهای اصلی گوگل بود و سال‌ها در پروژه‌های مختلف “گوگل” مسئولیت داشته و اولین مهندس زنی است که به استخدام گوگل درآمد.

ماریسا مایر لیسانس سیستم‌های نمادین و فوق لیسانس علوم کامپیوتر را که هر در زمینهٔ هوش مصنوعی بود از دانشگاه استنفورد آمریکا دریافت کرد. او به عنوان یک طرفدار پروپاقرص دنیای مد مشهور است. ماریسا مایر که در اولین سال‌های استخدام در گوگل با لری پیج، یکی از بنیان‌گذاران اصلی گوگل رابطه داشت، به مهارت حرفه‌ای بالا در گفتگوی با رسانه‌ها نیز معروف است. مایر یکی از مسئولان اصلی پروژهٔ آی گوگل نیز بود که به کاربر گوگل امکان می‌دهد به همهٔ سرویس‌های گوگلی که استفاده می‌کند، به آسانی دسترسی داشته باشد. او در توسعهٔ گوگل مپ و جی میل نیز نقش بسزایی داشته‌است. مؤسسه فناوری ایلینوی در ۲۰۰۹، دکترای افتخاری خود را به پاس فعالیت‌های او در زمینهٔ جستجو به او اهدا کرد.

در ۱۵ ژوئیه ۲۰۱۲ به عنوان رئیس هیئت‌مدیرهٔ یاهو انتخاب شد. ماریسا مایر که در سال ۲۰۰۹ با زکری بوگ، یک کارفرمای معروف آمریکایی ازدواج کرده‌است، در حالی به سمت ریاست یاهو انتخاب شد که باردار بود.مایر  اولویت‌ها خود را «خدا، خانواده و یاهو!» برشمرده است. مریسا مایر در فور سیزنز، سن فرنسیسکو زندگی می‌کند.

او از زمان پیوستنش به یاهو خریدهای زیادی انجام داد و توانست مجدداً یاهو را به لیست ۱۰۰ شرکت ارزشمند جهان برگرداند.

168204_185

چند نکته خواندنی راجع به زندگی شخصی این بانوی مدیر و مدبر :
۱٫ خانم مایر بسیار خجالتی است، به طوری که نمی‌تواند در هیچ مجلسی، بیش از ۱۵ دقیقه دوام بیاورد!
۲٫ هر چند بسیاری از مادران ترجیح می‌دهند در دوران بارداری از انجام کارهای سخت و حتی معمولی اجتناب ورزند و به استراحت بپردازند، ولی خانم مایر یک استثناست. وی در حالی به سمت ریاست یاهو انتخاب شد که باردار بود. کودک او در سپتامبر سال ۲۰۱۲  به دنیا آمد.
۳٫ ماریسا مایر اگر چه از حقوق و مزایای نجومی برخوردار است، ولی ترجیح می‌دهد از همان خودروی بی‌ام‌وی ۱۸ ساله خود استفاده کند.
۴٫ وی با همسرش زکری بوگ (Zachary Bogue) که یک وکیل و سرمایه‌گذار است، به دوی ماراتن، اسکی و سفر می‌پردازد.
۵٫ هنگامی که مایر به عنوان بیستمین کارمند گوگل مشغول به کار بود، از وی خواستند احساس‌اش را از این که تنها زن کارمند این شرکت است، بیان دارد. او گفت به دلیل مشغله فراوان، به این موضوع فکر نمی‌کند.
۶٫ وی از دوران نوجوانی، پس از مدرسه به فعالیت‌های مختلفی همچون،اسکیت روی یخ، نواختن پیانو، شنا و غیره می‌پرداخته است.
۷٫ پدر خانم مایر مهندس محیط زیست بوده و در شرکت‌های آب و فاضلاب کار می‌کرده است.
۸٫ خانم مایر علاقه به علم و فناوری را از پدرش به ارث برده است.

اشتراک مطلب: