اوژن استوار : از کارمندی تا کارآفرینی | آکادمی مجازی بازاریابی،مرجع بازاریابی نوین

اوژن استوار : از کارمندی تا کارآفرینی

Print Friendly, PDF & Email

ozhan ostovar

در مقالات پیشین به دانش و بینش مورد نیاز برای راه‌اندازی کسب و کاری موفق پرداختیم و مراحل داشتن یک کسب و کار آنلاین و پول‌ساز را بررسی کردیم . حال قصد داریم بین کارآفرینی و اشتغال کارمندی مقایسه ای داشته باشیم.

در گذشته یافتن شغلی ثابت با حقوقی مشخص بسیار مورد علاقه و توجه بوده و اگر آن شغل جز شغل‌های آسان و به اصطلاح پشت میز‌نشینی بود محبوبیت آن دو چندان می شد.

اما با گذشت زمان و تغییراتی که در اقتصاد کشور و نگرش احاد مردم نسبت به کار رخ داد و همچنین استفاده روز افزون از اینترنت و همگانی شدن آن ، باعث شد که در اکثر حوزه‌ها علی الخصوص دنیای مجازی کسب و کارهای جدیدی خلق شود و شغل های جدیدی پدید آید.

کارآفرینی در حوزه وب به دلیل بازده مالی مناسب و سرمایه اندک در مرحله راه اندازی طرح، از محبوبیت خاصی برخوردار است. با وجود اینکه مشکلات زیادی در حوزه‌ی کارآفرینی و راه اندازی کسب و کارهای نوپا وجود دارد ، و اغلب شاهد شکست خوردن طرح‌های تجاری هستیم اما کسب و کارهای موفق بسیاری نیز وجود دارند که با سخت کوشی و دور‌اندیشی، اعضای آن مجموعه توانسته اند مسیر رشد را طی کرده و به موفقیت های بسیاری دست یابند و این امید را در دل جوانان و دیگر کارآفرینان ایجاد کنند که می توان به موفقیت دست یافت و دنیای مجازی بستری مناسب برای سرمایه گذاری بوده و از پتانسیل بالایی برخوردار است.

اما با وجود تمامی موارد ذکر شده ریسک راه اندازی یک شغل را نمی توان نادیده گرفت ، همین موضوع باعث شده است افراد زیادی مانند گذشته به زندگی کارمندی و حقوق ثابت ماهانه دل خوش کنند و دست از تلاش برای راه اندازی یک کسب و کار پویا بردارند. اما آیا این تصمیم درستی است؟

تمایل به مصرف گرایی در جامعه از یک سو و افزایش تورم از سوی دیگر باعث شده تا آنچه که در گذشته به عنوان مسیری مطمئن برای زندگی آرام بود اکنون به راه حلی نه چندان مناسب برای گذران زندگی تبدیل شود و درآمد حاصل از کارمندی در اکثر شرکت ها بیشتر از آب باریکه ای برای گذشتن از یک ماه به ماه دیگر نباشد.

با فرض اینکه شما توان علمی و تجربی لازم را داشته باشید ، شرکت هایی که توان پرداخت مبالغ بالا و مناسب با شرایط شما را داشته باشند و کارفرماهایی که حاضر به پرداخت این مبالغ باشند بسیار کم هستند. حال چه باید کرد؟

باید کمی ریسک پذیر باشیم ، باید متفاوت از آنچه که در گذشته عمل می کردیم حرکت کنیم و تصمیمات بهتری را بگیریم ، یعنی در مسیر سخت اما لذت بخش کارآفرینی قدم بگذاریم. تجربه کسب کنیم و با خود عهد کنیم تا رسیدن به موفقیت از حرکت خود دست بر نداریم. حرکت به سمت موفقیت باید هدف اصلی زندگی باشد، در صورتی که با ارائه خدماتی مناسب بتوانیم تغییر مثبتی در زندگی دیگران ایجاد نموده، علاوه بر کسب ثروت صاحب یک مجموعه موفق می شویم، که سال های طولانی برقرار خواهد ماند و نسل های بسیاری از آن منتفع می شوند.

داشتن یک برند مطرح و یک کسب و کار موفق خواسته بسیاری از ما است، اما تا کنون چه کارهایی را برای رسیدن به آن انجام داده ایم ؟ آیا از تمامی توان خود استفاده کرده ایم؟

از صاحبان مشاغلی که به موفقیت نرسیده اند و یا از افرادی که ادعا می کنند کارآفرینی را تجربه کرده و نتیجه مناسب را نیافتند دلیل شکستشان را بپرسید؟ اغلب جواب هایی مانند شانس با ما یار نبود ، عدم همکاری اعضای تیم باعث شکست ما شد ، سرمایه کافی در دست نبود ، افزایش ناگهانی قیمت ارز باعث شکست ما شد و … روبرو می شویم. این جواب ها گرچه که بی تاثیر نبوده و دلایل شکست خیلی از کارها می باشد اما دو دلیل اصلی برای شکست این مشاغل، عدم کسب دانش و تجربه کافی و دیگری عدم سخت کوشی در راه رسیدن به هدف می باشند.

گاهی در راه اندازی یک کسب و کار میزان سرمایه‌ی اولیه‌ امکان اختصاص زمان کافی برای کسب تجربه را محدود می‌کند در چنین مواقعی لزوم دریافت مشاوره های لازم در شروع کار ضروری می نماید. مجموعه فناوری اطلاعات استوار با کسب تجربه کافی جهت شروع کسب و کارهای مبتنی بر وب و همچنین پیاده سازی پروژه های متعدد این امکان را فراهم آورده تا با ارائه مشاوره های کسب و کار ریسک راه اندازی یک کار را کاهش داده و زوایای پنهان کار را در ابتدای پروژه برای صاحبان ایده روشن سازد. و از آنجایی که این مجموعه موفقیت خود را در موفقیت مشتریان می بیند با پیگیری پروژه ها بعد از جلسات مشاوره‌ اولیه از به ثمر رسیدن آنها اطمینان حاصل می نماید.
این مطلب ادامه دارد …

نویسنده: اوژن استوار

اشتراک مطلب: