اوژن استوار : بینش های کلّی در زمینه کار و کسب ثروت

Print Friendly, PDF & Email

بینش های کلّی در زمینه کار و کسب ثروت :
ozhan ostovarیکی از مسائل مهمی که هم در جایگاه کارمند و هم در جایگاه کارفرما باید به آن توجه شود موضوع اخلاق در کار است. توجّه به این مسئله از اهمیّت بالایی برخوردار است و حتی عدم توجه دقیق به آن می تواند مشکلات زیادی را در زندگی کاری و شخصی افراد به وجود آورد. بینش نسبت به کار برای هر فرد با توجه به هدف اصلی او از زندگی و جایگاه مادّیّات در زندگی شخصی و خانوادگی اش متفاوت خواهد بود. باید بین هدف و راه رسیدن به آن تفاوت قائل شد و اجازه نداد که به دست آوردن آنچه وسیله ای بیش نیست جای هدف را در زندگی بگیرد. برای مثال کسب درآمد وسیله ای برای گذراندن زندگی روزانه، ترقّی مالی خانواده، خدمت به جامعه و … است ولی شایسته ی شأن انسان نیست که کسب درآمد را هدف نهایی زندگی خویش قرار دهد.

نکتۀ مهمّ دیگر این که هدف وسیله را توجیه نمی کند بدین معنی که یک هدف هر قدر مفید و شکوهمند باشد و یا برای زندگی فرد و خانواده ضروری شناخته شود، رسیدن به آن از هر راهی درست نخواهد بود. متأسّفانه در عصر حاضر برخی از صاحبان مشاغل تحت تأثیر فشارهای اجتماعی این نکتۀ مهم و اساسی را نادیده گرفته اند، رسیدن به اهداف خود را به هر وسیله و طریقی صحیح می دانند!

بینش های لازم برای شروع کار به عنوان کارمند :

اگر به عنوان یک کارمند برای شرکت و یا فردی کار می کنید علاوه بر دانش، تخصص و تجربه کاری باید بینش هایی را نیز مدّ نظر داشته باشید. در غیر این صورت نتیجه مساعدی در پیشرفت کار به وجود نمی آید. هر فردی که به عنوان کارمند کار می کند باید در نهایت صداقت و امانت کار را انجام دهد. اسرار کاری کارفرما را در نزد افراد دیگر مطرح نکند و به طور کل انضباط کاری را مد نظر داشته باشد. همچنین باید صادقانه کار را انجام دهد و در راه پیشرفت کار و بهبود وضعیت کاری کارفرما نهایت سعی و کوشش را بنماید.

از انجام کارهای شخصی در حین کار بپرهیزد و آنها را به بعد از ساعات کاری موکول کند. به قوانین کاری کارفرما احترام بگذارد و هر کجا نیز می تواند خلاقیت ها و ایده های جدید خود را به عنوان پیشنهاد به کارفرما ارائه دهد تا باعث پیشرفت کار و مجموعه شود.

در واقع یک کارمند باید به گونه ای کار کند که تصور نماید کار متعلق به خودش است. پیشرفت کل مجموعه را همانند پیشرفت خود بداند و صادقانه، با جدیّت، وفادارانه و خالصانه در پیشرفت کار و مجموعه ای که در آن کار می کند بکوشد. کارفرما نیز با مشاهده تلاش کارمندان خود به خلوص آنها در کار پی می برد و چه بسا مایل باشدحقوق، مزایا و تسهیلات بیشتری را به کارمندان اختصاص دهد.

بینش های لازم برای کار به عنوان کارفرما:

اگر کاری را شروع کردید که خودتان کارفرمای آن هستید باید مواردی را در ارتباط با کارمندان خود مد نظر داشته باشید. رعایت قوانین مملکتی مانند پرداخت حقوق قانونی، بیمه کردن کارمندان، رعایت مدّت زمان قانونی کار در هفته، مرخصی و … از جمله حداقل هایی است که هر کارفرما باید رعایت کند. پیشنهاد می شود جهت ایجاد انگیزش بیشتر در کارمندان آنها را در سود خود سهیم سازید. در این حالت کارمند با انگیزه و علاقه ی بیشتری کار را پیش خواهد گرفت.

این مطلب ادامه دارد …

نویسنده: اوژن استوار

از نظرات و ایمیل های محبت آمیز دوستان در رابطه با مقاله ی پیشین سپاسگزارم، جهت اطلاع از مقالات جدید می توانید عضو خبرنامه ” آکادمی مجازی بازاریابی” شوید.

اشتراک مطلب:

Cheap Yeezy Boost 350 V2 Yecheil The Pisanis are a hockey family as well. Blair/John Nolen intersection: This project is for replacing pavement, curb, gutter, and sidewalk at the intersection of Blair Street and John Nolen Drive. To 6., and amending Section 28.185(7)(b) of the Madison General Ordinances to add a Demolition and Removal standard requiring the Plan Commission to consider the proposed impact of a building relocation on city terrace trees.Cheap Yeezy Boost 350 V2 Sizing Madison residents may also bring their Christmas trees to one of the Streets Division drop off sites. During the deliberations, Nawaz said that an irreversible process of elimination of militants had started. Roof, plumbing, structural, HVAC). He promises that Sony will continue to innovate with the new system allowing fans to enjoy unique experiences.. A key component of our strategic plan is to significantly increase our number of exceptional graduate students, and our commitment to world class research. Pizza Hut is also very popular, and is Adidas Yeezy Boost 350 V2 Blue Tint in the "fine dining" category.