کاروکسب‌های شکست‌خورده‌ای که خود را احیا کردند

Print Friendly, PDF & Email

هرچقدر هم که کاروکسب شما خوب و امیدوارکننده باشد، زمان‌هایی پیش می‌آید که درباره آینده آن احساس نگرانی می‌کنید. داستان‌هایی که از موفقیت‌های یک‌شبه عده‌ای جوان که حالا به افرادی ثروتمند تبدیل شده‌اند، باعث می‌شود که مدیران و کارآفرینان جوان فراموش کنند که موفقیت‌های ماندگار و پایدار نتیجه احیای مجدد خود و کاروکسب بعد از شکست‌های اجتناب‌ناپذیر است. هیچ موفقیت پایداری یک‌شبه به دست نمی‌آید.

برای نمونه در این یادداشت شرکت‌هایی را بررسی می‌کنیم که موفقیت پایدار خود را بعد از شکست‌های سنگینی به دست آوردند.

۱٫ اپل

داستان شرکت اپل تقریباً برای همه آشنا است اما آنقدر سرنوشت این شرکت نکات آموزنده دارد که تکرار آن هر بار نکته جدیدی دارد. اپل پس از یک شروع خوب، یک دوره افول ۱۲ ساله را تجربه کرد که حتی باعث شد مغز متفکر و نوآور آن یعنی استیو جابز مجبور به ترک شرکت شود. با این وجود پس از بازگشت جابز و تلاش‌های او برای برندسازی مجدد و تغییر ساختار در پاسخگویی به انتظارات مشتریان، اپل به غول فناوری تبدیل شد. فراموش نکنیم این اتفاق پس از ۱۲ سال روند نزولی و شکست سنگین برای شرکت اپل رخ داد.

۲٫ فدکس

فدکس آنقدر شرکت بزرگی است که هیچ کدام از ما به شکست و ضرر مالی سنگین آن در سال‌های گذشته توجهی نمی‌کنیم. فدکس از سال ۱۹۷۱ نام خود را بر سر زبان‌ها انداخت. پس از چند سال روند پایدار، به دلیل بالا رفتن قیمت نفت، کابوس‌های لجستیک این شرکت آغاز شد به طوری که هر ماه به طور متوسط یک میلیون دلار ضرر مالی می‌کرد.

کار به جایی رسید که در برهه‌ای سرمایه فدکس به ۵ هزار دلار رسیده بود و این یعنی ورشکستگی کامل. با این حال تلاش‌هایی که برای جایگاه‌یابی مجدد این شرکت انجام شد باعث گردید این شرکت امروزه به یکی از سودآورترین بنگاه‌های اقتصادی جهان تبدیل شود.

۳٫ اور نوت (Evernote)

با وجود مشکلات اخیر، اور نوت یک اپلیکیشن و البته شرکت بسیار موفق و رهبر نرم‌افزارهای یادداشت‌برداری و سازمانی است. در سال ۲۰۰۸ زمانی که این شرکت هنوز خیلی جوان بود، موسس آن یعنی فیل لیبین تصمیم گرفت شرکت را به کل تعطیل کند زیرا احساس می‌کرد دیگر امکان سودآوری برای او وجود ندارد.

در این شرایط بود که سرنوشت اور نوت به یکباره تغییر کرد. یک سرمایه‌گذار خارجی ۵۰۰ هزار دلار در این شرکت سرمایه‌گذاری کرد و همین میزان سرمایه کافی بود تا اور نوت سرپا بماند و بنیان خود را مستحکم کند. گاه در عین ناامیدی و در شرایطی که خودمان شکست را پذیرفته‌ایم، چنین اتفاقاتی ما را به ادامه راه امیدوار می‌کند.

۴٫ ردیت (Reddit)

ردیت در حال حاضر یکی از محبوب‌ترین پلتفورم‌های آنلاین با بیش از ۱۶۹ میلیون بازدیدکننده غیرتکراری در ماه است اما برای رسیدن به این جایگاه بارها طعم شکست را چشیده است. در سال ۲۰۰۵ تعداد سرمایه‌گذاران این شرکت “صفر” بود. پس از مدتی مدیران این شرکت متوجه شدند کاربران خودشان به این پلتفورم سری نمی‌زنند بنابراین حساب‌های کاربردی غیرواقعی درست کردند و با این حساب‌ها در پلتفورم خود بحث‌هایی را راه انداختند تا اینکه بالاخره توجه کاربران جلب شد و به ردیت سر زدند. مدیران ردیت آموختند که نباید نشست، دست روی دست گذاشت و منتظر موفقیت ماند بلکه باید به سمت آن حرکت کرد و برای مسیر، نقشه و برنامه داشت.

دنیای کاروکسب مملو از این نمونه‌ها است. موفق‌ترین کاروکسب‌ها هم روزی با شرایط بسیار بد و ناامیدکننده دست‌وپنجه نرم کرده‌اند اما نکته مهم آن است که به هدف خود اعتقاد داشته‌اند و هیچ‌گاه از رسیدن به آن ناامید نشده‌اند.

منبع:

dargi.ir

اشتراک مطلب:

Cheap Yeezy Boost 350 V2 Yecheil The Pisanis are a hockey family as well. Blair/John Nolen intersection: This project is for replacing pavement, curb, gutter, and sidewalk at the intersection of Blair Street and John Nolen Drive. To 6., and amending Section 28.185(7)(b) of the Madison General Ordinances to add a Demolition and Removal standard requiring the Plan Commission to consider the proposed impact of a building relocation on city terrace trees.Cheap Yeezy Boost 350 V2 Sizing Madison residents may also bring their Christmas trees to one of the Streets Division drop off sites. During the deliberations, Nawaz said that an irreversible process of elimination of militants had started. Roof, plumbing, structural, HVAC). He promises that Sony will continue to innovate with the new system allowing fans to enjoy unique experiences.. A key component of our strategic plan is to significantly increase our number of exceptional graduate students, and our commitment to world class research. Pizza Hut is also very popular, and is Adidas Yeezy Boost 350 V2 Blue Tint in the "fine dining" category.